ساعات کاری: هر روز از ساعت 8:00 - 20:00

دلایل رایج خرابی گیربکس ماشین لباسشویی ال جی 

خراب شدن قطعه گیربکس در ماشین های لباسشویی ال جی در مدل های مختلف اعم از دوقلو، درب بالا و … به اندازه زیادی در روش عملکرد لباسشویی اختلال ایجاد می نماید و طبق نظر تکنسین تعمیر لباسشویی ال جی می بایستی در اولین فرصت تعویض یا تعمیر بشود. به دلیل نقش فوق العاده مهم و تاثیرگذار قطعه گیربکس در چرخش مخزن ماشین لباسشویی ال جی و شست و شوی البسه، مطلع شدن از نشانه ها و دلایل خرابی گیربکس امری ضروری می باشد.

در این مقاله از تعمیرگاه مجاز، به بررسی دلایل رایج خرابی قطعه گیربکس ماشین لباسشویی درب بالا، دو قلو و درب جلو برند ال جی می پردازیم، پس به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی باشید.

وظیفه گیربکس در لباسشویی ال جی چیست و چه کاری را انجام می دهد؟

به نقل از تکنسین تعمیر لباسشویی ال جی، گیربکس یکی از قطعه های اصلی ماشین لباسشویی ال جی است که وظیفه انتقال قدرت از موتور به مخزن را بر عهده دارد.

 این قطعه از دو چرخ دنده تشکیل شده است که با چرخش یکدیگر، باعث چرخش مخزن لباسشویی می شوند.

گیربکس در ماشین لباسشویی ال جی وظیفه مهمی را بر عهده دارد و در صورت خرابی آن، امکان استفاده از دستگاه وجود نخواهد داشت. بنابراین، شناخت علائم خرابی گیربکس و دلایل آن، برای جلوگیری از خسارات بیشتر ضروری است.

نشانه های خرابی گیربکس لباسشویی ال جی

در صورت خرابی گیربکس ماشین لباسشویی ال جی، علائم زیر را می توانید بررسی نمایید.

  • سر و صدای بیش از حد دستگاه ماشین لباسشویی ال جی

به نقل از تکنسین های تعمیرات لباسشویی ال جی، یکی از علائم رایج خرابی گیربکس، سر و صدای زیاد لباسشویی است. این سر و صدا معمولاً از مخزن لباسشویی شنیده می شود و به صورت ضربه ای یا مداوم می باشد.

  •  لرزش غیرطبیعی ماشین لباسشویی ال جی در زمان کار

لرزش شدید لباسشویی در حین کار نیز می تواند از نشانه های خرابی گیربکس باشد. طبق گزارش تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، این لرزش معمولاً در قسمت پایین لباسشویی احساس می شود.

  •  چرخش کم سرعت مخزن ماشین لباسشویی برند ال جی

خرابی گیربکس امکان دارد به علت چرخش کند مخزن لباسشویی باشد. در این حالت، مخزن لباسشویی با سرعت کم و به صورت نامنظم می چرخد.

  •  استفاده بیش از حد از انرژی ماشین لباسشویی ال جی

طبق نظر تکنسین تعمیر لباسشویی، در صورت خرابی گیربکس، موتور لباسشویی مجبور است برای چرخش مخزن، انرژی بیشتری مصرف کند. این امر باعث افزایش مصرف انرژی دستگاه لباسشویی ال جی خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: آموزش فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

 رایج ترین علت های خرابی گیربکس لباسشویی برند ال جی

طبق نظر تکنسین های مجرب تعمیر تخصصی لباسشویی، برخی از رایج ترین دلایل خرابی گیربکس لباسشویی ال جی عبارتند از:

  •  پر کردن بیش از حد استاندارد مخزن لباسشویی ال جی

پر کردن بیش از اندازه مخزن لباسشویی، فشار زیادی به گیربکس وارد می کند و باعث کاهش عمر آن می شود.

  •  استفاده بدون وقفه از ماشین لباسشویی ال جی

به نقل از تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، استفاده بدون وقفه و طولانی مدت از ماشین لباسشویی ال جی بدون خاموش کردن و استراحت دادن به آن، باعث گرم شدن گیربکس و در نهایت خرابی آن می شود.

  •  تنظیمات نادرست لباسشویی ال جی

طبق توضیحات تکنسین تعمیرگاه مجاز لباسشویی، استفاده از تنظیمات نادرست ماشین لباسشویی ال جی، به ویژه تنظیمات چرخش سریع، باعث افزایش فشار روی گیربکس و خرابی آن می شود.

  •  سرویس نشدن ماشین لباسشویی برند ال جی در زمان مناسب

عدم سرویس دوره ای ماشین لباسشویی، باعث تجمع رسوبات و آلودگی در دستگاه می شود. طبق تجربیات تکنسین های تعمیر لباسشویی، این رسوبات می توانند باعث خرابی گیربکس شوند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما