ساعات کاری: هر روز از ساعت 8:00 - 20:00

ارور E3 لباسشویی سامسونگ و راه حل آن

در این مقاله از مرکز تخصصی تعمیر لباسشویی سامسونگ، به بررسی کامل این ارور و ارائه راه حل های رفع مشکل به صورت گام به گام خواهیم پرداخت، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب همراه تعمیرگاه مجاز باشید.

دلایل بروز ارور  E3:

همانطور که اشاره شد، ارور E3 می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، در ادامه به برخی از رایج ترین این دلایل اشاره خواهیم کرد:

  •  خرابی سنسور سطح آب (هیدروستات)

سنسور سطح آب یا هیدروستات وظیفه اندازه گیری سطح آب داخل دیگ لباسشویی را بر عهده دارد. اگر این سنسور خراب شود، ممکن است به درستی عمل نکند و سطح آب را بیش از حد مجاز اندازه گیری کند. در این حالت، لباسشویی برای جلوگیری از سرریز شدن آب، فرآیند شستشو را متوقف می کند و ارور E3 ماشین لباسشویی سامسونگ را نمایش می دهد.

شما می توانید برای رفع این مشکل با تکنسین های تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

مشکل در شیر برقی ورودی آب
  • مشکل در شیر برقی ورودی آب

طبق نظر تکنسین تعمیر لباسشویی، قطعه شیر برقی ورودی آب وظیفه کنترل جریان آب ورودی به لباسشویی را عهده دار می باشد، چنانچه این قطعه شیر برقی خراب بشود، ممکن است به طور کامل باز نشود و یا به طور کامل بسته نشود. در هر دو حالت، مشکلاتی در آبگیری لباسشویی ایجاد خواهد شد و ارور E3  لباسشویی سامسونگ به نمایش در خواهد آمد.

برای حل این مشکل شیر برقی را با اهم‌متر تست و در صورت خرابی تعویض کنید.

  • انسداد شیلنگ ورودی آب

اگر شیلنگ ورودی آب به هر دلیلی مسدود شود، آب به درستی وارد لباسشویی نمی شود و طبق تجربیات تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ شما با ارور E3 مواجه خواهید شد. انسداد شیلنگ می تواند به دلیل وجود جرم و رسوب، اشیاء خارجی و یا خمیدگی شیلنگ رخ دهد.

  • ایراد در برد فرمان

 برد فرمان لباسشویی وظیفه کنترل و فرماندهی سایر اجزای دستگاه را بر عهده دارد. اگر این برد دچار مشکل شود، ممکن است به درستی عمل نکند و به سایر اجزای دستگاه، از جمله سنسور سطح آب و شیر برقی ورودی آب، فرمان های اشتباه ارسال کند. در این حالت نیز کدخطای  E3لباسشویی سامسونگ نمایش داده خواهد شد.

  • فیلتر ورودی آب

 انسداد فیلتر ورودی آب می‌تواند جریان آب را محدود کند و باعث فعال شدن سنسور هیدروستات و نمایش ارور E3 شود. برای رفع این مشکل، فیلتر را به طور کامل تمیز کنید.

  • شیلنگ هیدروستات

طبق نظر تکنسین تعمیر لباسشویی سامسونگ، خم شدن، پیچیده شدن یا مسدود شدن شیلنگ هیدروستات می‌تواند به ارسال سیگنال‌های نادرست به برد فرمان و بروز ارور E3 منجر شود.

برای رفع این مورد می بایستی شیلنگ را به دقت بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید.

کاسه نمد و بلبرینگ
  • کاسه نمد و بلبرینگ

آسیب دیدن کاسه نمد و بلبرینگ می‌تواند باعث نشتی آب و در نتیجه، فعال شدن سنسور هیدروستات و نمایش ارور E3 شود. تعمیر این بخش نیاز به تخصص و مهارت دارد و باید توسط تکنسین مجرب انجام شود.

مرکز تعمیر لباسشویی سامسونگ

در صورت نیاز به تعمیر لباسشویی خود، می‌توانید با تعمیرگاه مجاز تماس گرفته و یا از طریق فرم درخواست تعمیر در وب سایت ما، درخواست خود را ثبت کنید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما